Šūpuļdziesmas pieaugušajiem

Klāss Vāvere
Šobrīd nav pievienota neviena atsauksme. Esi pirmais, kurš sniedz atsauksmi!
Iesējuma veids: Mīkstie vāki
Xicon
Produkta informācija
iconmonstr-x-mark-1
Izdevējs: Mansards
ISBN: 9789934121494
Izdošanas gads: 2016
Valoda: latviešu
Platums x garums x augstums, mm: 145 x 210 x 15
Svars (kg): 0.21
Lappušu skaits: 95
Iesējuma veids: Mīkstie vāki
Apraksts
iconmonstr-x-mark-1
Šī nav dzeja. Arī diskotēka ne. Kas tas ir?

Kādas dzīves mirkļi īsās rindiņās. No ABBA līdz Ziggy Stardust. Šī ir neparasta grāmata. Tajā pieminētas daudzas populārās mūzikas slavenības un tā izskatās pēc dzejoļu krājuma, taču tai nepiemīt ne popkultūras klišejiskums, ne pretenzija „uz dzeju”.

Vairoties no trivialitātes un nedomājot par transcendenci, autors – Latvijā pazīstams rokmūzikas pētnieks Klāss Vāvere – ļauj izsekot autobiogrāfiskam stāstam, kura pamatā ir visu dzīvi kopta mūzikas mīlestība. Poētiski publicistiskā manierē te godinātas paaudzes vērtības – roka un popmūzikas albumi (The Beatles, Pink Floyd, King Crimson, Led Zeppelin, Ēriks Kleptons, Bobs Dilans, ABBA, Pērkons, u.c.), kas mūsdienās nereti dēvēti par klasiskiem. Tekstos ir daudz kultūrvēsturisku atsauču, tomēr grāmata nav „par mūziku”.

Klāss Vāvere ir mūzikas aprakstnieks ar vairāk nekā 30 gadu stāžu. Kopš pagājušā gadsimta 80. gadu vidus daudz publicējies presē (Padomju Jaunatne, Liesma, Latvijas Jaunatne, Labrīt, Diena, Nakts, Klubs, Mūzikas Saule, 9Vīri u.c.), vadījis autorpārraidi Šūpuļdziesmas pieaugušajiem Radio SWH ēterā, sastādījis augstu vērtējumu guvušu CD sēriju Lullabies/ Šūpuļdziesmas. Pēdējos gados publicējies portālā www.arterritory.com, sarakstījis vairākas rokmūzikai veltītas grāmatas.

Mūzika autoram ir logs uz pasaules izziņu un sevis apzināšanos, iemesls smalkjūtīgām refleksijām par eksistenciāli nospriegotiem mirkļiem cilvēka mūžā un atskatam uz paša pieredzēto. Vienmēr klātesošs dzīves fons un pieredze, kas atklāj dažādus personības slāņus, amerikāņu rokzvaigzni vai pirms pusgadsimta mirušu džeza klasiķi vienojot ar kādreizējo Iļģuciema pusaudzi, aktīvu preses autoru pagājušā gadsimta 80. un 90. gados, un piecdesmitgadnieku šodienas Latvijā un Meksikā. Grāmatai piemīt emocionāla un informatīva vērtība, kā arī personības un laikmeta nospieduma reljefs.
Lasītāju atsauksmes
iconmonstr-x-mark-1
loader
Loading...

check-circle Jūsu atsauksme ir pieņemta.

Līdzīgas grāmatas