101 mūzikas albums

Klāss Vāvere
Šobrīd nav pievienota neviena atsauksme. Esi pirmais, kurš sniedz atsauksmi!
Produkta informācija
iconmonstr-x-mark-1
Iesējuma veids: Mīkstie vāki
Xicon
Izdevējs: Dienas grāmata
ISBN: 9789984847191
Izdošanas gads: 2009
Valoda: latviešu
Platums x garums x augstums, mm: 170 x 192 x 18
Svars (kg): 0.49
Lappušu skaits: 216
Iesējuma veids: Mīkstie vāki
Apraksts
iconmonstr-x-mark-1
Eleganti noformētajā un bagātīgi ilustrētajā izdevumā aprakstīti pēdējās piecdesmitgades populārās mūzikas ieraksti, ar ko pārsteiguši, intriģējuši un saviļņojuši pasaules nozīmīgākie mūziķi no Elvisa Preslija, Boba Dilana, Deivida Bovija, Mailsa Deivisa, The Beatles, The Rolling Stones, Led Zeppelin, Pink Floyd un U2 līdz tādiem mūsdienu māksliniekiem kā Massive Attack, Fleet Foxes, The White Stripes, Radiohead u.c.

Mūzika, kas, reizē vēršoties pie miljoniem, katram spēj pateikt kaut ko tieši par viņa dzīvi. Es neteikšu, ka šajā grāmatā ir aplūkots simts un viens labākais albums pasaulē, kaut daudzi no tiem var uz līdzīgu godu pretendēt un jau gadu desmitiem figurē aptaujās par visu laiku labākajiem ierakstiem.
Stilistiski grāmatā dominē roka estētika – pēdējās piecdesmitgades nozīmīgākā un bagātākā populārās mūzikas izpausme, taču ir pārstāvēti arī citi, jau par klasiskiem uzskatāmi žanri – souls, kantrī, džezs, dziesminieki un popmūzika.

Zinot, ka pasaulē nav divu mūzikas fanu, kas spētu vienoties par trim vērtīgākajiem albumiem, izlēmu atlasē neizlikties absolūti objektīvs, bet atdot godu daudzu gadu garumā krātām personīgām simpātijām un ierakstiem, kas būtiski ietekmējuši savu laiku un mūziku. Daži no šiem albumiem ir izpelnījušies milzu popularitāti, daži ir ilgi bijuši kulta vērtības šauram fanu lokam un tikai ar novēlošanos guvuši plašāku ievērību, daži – tā arī palikuši masu publikas neiepazīti kritiķu favorīti, savukārt vēl daži ir pēdējo gadu ieraksti, kas varbūt kļūs par klasiku, bet varbūt arī nekļūs. Taču tie visi ir albumi ar savu personību, savu patiesību, vēstījumu un nozīmi.

Visbeidzot – pasaulē, protams, ir ļoti daudz lieliskas mūzikas. Tik daudz, ka brīnišķīga kolekcija ir iespējama arī tad, ja tajā nav neviena manis aprakstīta albuma. Taču esmu pārliecināts, ka arī neviens no šajā grāmatā aplūkotajiem to nesabojās. Mana grāmata var nebūt perfekta, taču liela daļa tajā aprakstītās mūzikas ir raksturojama tieši tā.
Klāss Vāvere

Par autoru: Klāss Vāvere kopš 80. gadu vidus ir publicējis daudzus populārajai mūzikai un tās spilgtākajām personībām veltītus rakstus avīzēs Diena, Nakts, Labrīt un Padomju jaunatne, kā arī žurnālos Klubs un Liesma. Vairākus gadus vadījis Radio SWH autorprogrammu Šūpuļdziesmas pieaugušiem cilvēkiem un sastādījis populāro CD izlašu sēriju Lullabies / Šūpuļdziesmas.
Lasītāju atsauksmes
iconmonstr-x-mark-1
loader
Loading...

check-circle Jūsu atsauksme ir pieņemta.

Līdzīgas grāmatas