Raksti, 2. sējums

Edvarts Virza
Šobrīd nav pievienota neviena atsauksme. Esi pirmais, kurš sniedz atsauksmi!
Produkta informācija
iconmonstr-x-mark-1
Iesējuma veids: Cietie vāki
Xicon
Izdevējs: Zinātne
ISBN: 9789984808451
Izdošanas gads: 2009
Valoda: latviešu
Platums x garums x augstums, mm: 150 x 220 x 55
Svars (kg): 1.50
Lappušu skaits: 1104
Iesējuma veids: Cietie vāki
Apraksts
iconmonstr-x-mark-1
Edvarta Virzas 'Rakstu' 2. sējums ietver viņa publicistiku, kas sakārtota trīs tematiskās nodaļās.

Pirmo reizi savāktas un apkopotas presē izkaisītās dzejnieka I pasaules kara frontes reportāžas, politiskie raksti, apceres, kam bija izcila nozīme Latvijas neatkarības izcīņā un kas arī veido pirmo tematisko nodaļu. Reportāžas ir liecība strēlnieka E. Virzas pieredzējumiem karā, kā arī Latviešu Pagaidu Nacionālai padomei pietuvināta cilvēka zibenīga reakcija uz aktuāliem politiskiem notikumiem.

Otrajā nodaļā - neatkarīgas valsts veidošanās laikā tapuši darbi. Tie ir Latviešu Nacionālās padomes pasūtītie darbi 'Izpostītā Latvija', 'Francijas nozīme vispasaules kultūrā', brošūra 'Satversmes sapulce', apceres 'Laika dokumenti', tēlojumu grāmata 'Zaļā Zemgale'.

Trešo nodaļu veido 20. gadu otrajā pusē - 30. gados grāmatās 'Laikmeta dokumenti', 'Zem karoga', 'Jaunā junda' apkopotā publicistika.

Sējums atklāj dzejnieka patriotisko uzskatu izveidošanos un evolūciju, pierādot, ka E.Virza nebija 'galma dzejnieks' un raksturo arī Edvarta Virzas kultūrpolitisko orientāciju uz Franciju un novēršanos no pierastās Vācijas vai Krievijas tradīcijas.
Lasītāju atsauksmes
iconmonstr-x-mark-1
loader
Loading...

check-circle Jūsu atsauksme ir pieņemta.

Līdzīgas grāmatas