Sibīrijas haiku

Jurga Vile
5
 / 
2 atsauksmes
Produkta informācija
iconmonstr-x-mark-1
Iesējuma veids: Cietie vāki
Xicon
Izdevējs: Liels un Mazs
ISBN: 9789934574368
Izdošanas gads: 2020
Valoda: latviešu
Platums x garums x augstums, mm: 170 x 240 x 23
Svars (kg): 0.64
Iesējuma veids: Cietie vāki
Apraksts
iconmonstr-x-mark-1
Agrā 1941. gada jūnija rītā dusmīgi karavīri iztriec lietuviešu zēnu Aļģi un visu viņa ģimeni no gultām un pavēl gatavoties tālam ceļam. Tā daudzi jo daudzi lietuvieši pret savu gribu dodas uz Sibīriju. Kādēļ viņus ved projām? Par kādiem noziegumiem? Kur tā Sibīrija ir? Neskaitāmi jautājumi jaucas Aļģim pa galvu. Tur, tālajā un skarbajā zemē, viņa ģimene cenšas izdzīvot, ēdot sasalušus kartupeļus, zupu pasālot ar asarām un sirdi sildot ar dziesmām. Tur dzimst izsūtīto koris „Āboli”, un dziedot dīgst spārni 1941. gada 14. jūnija deportācija, ko piedzīvo lauku pagasta vecākā ģimene, izstāstīta grafiskā stāstā.

Komiksa valoda, kurā vienlīdz aktīvi darbojas gan vārdi, gan attēli, spilgti attēlo desmitgadīga zēna pasauli un ļauj tajā ieiet ļoti dziļi un personiski. Grafiskais stāsts „Sibīrijas haiku” atklāj ne tikai Aļģa likteni: tādus sāpīgus stāstus sirdī glabā daudzi lietuvieši un tieši tāpat arī latvieši. Taču, nepierakstīti un neuzzīmēti, šie stāsti var nogrimt aizmirstībā.

Grāmata guvusi lielu atzinību ne tikai Lietuvā, kur tā saņēmusi daudz dažādu literatūras un mākslas balvu, bet arī iztulkota 8 valodās, izdota Francijā, Itālijā, Lielbritānijā, Vācijā, Beļģijā, Zviedrijā un Indijā. Pēc grāmatas motīviem Lietuvā iestudēta izrāde bērniem, top arī animācijas filma.

Grāmatas „Sibīrijas haiku” tulkošana un izdošana latviešu valodā ir daļa no izdevniecības „Liels un mazs' projekta 'Bērnu Eiropa', kas saņēmis finansējumu ES programmas „Radošā Eiropa' (apakšprogramma „Kultūra' 2014–2020) atbalsta aktivitātē „Daiļliteratūras tulkošanas projekti'
Lasītāju atsauksmes
iconmonstr-x-mark-1
loader
Loading...

check-circle Jūsu atsauksme ir pieņemta.

Vērtīga
Grāmatas vizuālais noformējums
Vai ieteiktu citiem
Kā patika grāmata
Nekāda smaguma vai traģēdijas, lasot šo grāmatu! Viegli, saprotoši par nopietnām lietām! Tā ir māksla šādi stāstīt!
Autors: , Atstāts
ieaku!
Grāmatas vizuālais noformējums
Vai ieteiktu citiem
Kā patika grāmata
Nopietna un tajā pašā laika izzinoša grāmata! Derēs gan maziem gan vecākiem kopā lasīšanai!
Autors: , Atstāts
Līdzīgas grāmatas