Nāve brauc ar audi

Kristians Bangs Foss
2.35
 / 
1 atsauksmes
Produkta informācija
iconmonstr-x-mark-1
Iesējuma veids: Cietie vāki
Xicon
Izdevējs: Mansards
ISBN: 9789934122019
Izdošanas gads: 2018
Valoda: latviešu
Platums x garums x augstums, mm: 135 x 190 x 20
Svars (kg): 0.70
Lappušu skaits: 192
Iesējuma veids: Cietie vāki
Apraksts
iconmonstr-x-mark-1
2008. gadā Asgers strādā kādā reklāmas aģentūrā Kopenhāgenā, un viss, viņa paša vārdiem runājot, “rit kā pa diedziņu”. Bet tad, neapdomīgi sagādājis priekšniekam lielisku ieganstu viņu atlaist un sabojājis attiecības ar draudzeni, viņš zaudē visu un ir spiests pelnīt iztiku, kļūstot par palīgu invalīdam, jaunam puisim Valdemaram. Abu ikdienā Stentoftes betona geto valda bezcerība — līdz brīdim, kad viņi brauc uz dienvidiem, lai apmeklētu Torbi el Meki, dziednieku Marokā un Valdemara pēdējo cerību. Sākumā draugi vēl nepievērš uzmanību, ka viņiem sācis sekot melns audi...

Dāņu rakstnieks Kristians Bangs Foss (Kristian Bang Foss) dzimis 1977. gadā. “Nāve brauc ar audi” ir Fosa trešais romāns, par kuru viņš ir saņēmis 2013. gada Eiropas Savienības Literatūras balvu.

“Valdemars pastāstīja par savām slimībām un sindromiem. Viņš bija staigājoša retu un nepatīkamu kaišu mācību grāmata, mocījās ar neskaitāmām vainām, kuru dēļ es būtu gatavs nogalināt, lai tikai tās man ietu secen. Man ienāca prātā dokumentālā filma, ko biju noskatījies kādā no saviem nakts televīzijas seansiem. Tā bija par sievieti, kuru sešas reizes bija ķēris zibens. Šeit es biju sastapies ar tādu pašu netaisnību.” Pēteris Jankavs (1964) — tulkotājs no dāņu, norvēģu un zviedru valodas.

Karena Bliksena, Hanss Kristians Andersens, Selma Lāgerlēva, Eriks Fosness Hansens, Svens Oge Madsens — tikai daži no Ziemeļvalstu autoriem, ar kuriem tulkotājs iepazīstinājis lasītājus vairāk nekā 20 gadu garumā. Saņēmis balvu par gada labāko tulkojumu (1997, 2002). No 1996. līdz 2015. gadam vadījis apgādu “Atēna”.
Lasītāju atsauksmes
iconmonstr-x-mark-1
loader
Loading...

check-circle Jūsu atsauksme ir pieņemta.

Nāve brauc ar audi
Grāmatas vizuālais noformējums
Vai ieteiktu citiem
Kā patika grāmata
Plauktā piesaistīja virsraksts, grāmatas sākumā piesaistīja sižets, kas likās daudzsološs, bet grāmatas vidū sapratu, ka mani vairs nekas nesaista. Laikam vienkārši nav mana lasāmviela.
Stāsts par vīrieti, kas zaudēja darbu un pēc tam visu pārējo, pēc kāda laika sāka strādāt par kopēju smagi slimam vīrietim, pēc kāda laima viņi brauc meklēt dziednieku... Un tad es noliku grāmatu malā...
Autors: , Atstāts
Līdzīgas grāmatas