Mazliet par sevi un Operetes teātri

Jānis Kaijaks
Šobrīd nav pievienota neviena atsauksme. Esi pirmais, kurš sniedz atsauksmi!
Produkta informācija
iconmonstr-x-mark-1
Iesējuma veids: Mīkstie vāki
Xicon
Izdevējs: Pētergailis
ISBN: 9984332047
Izdošanas gads: 2007
Valoda: latviešu
Platums x garums x augstums, mm: 145 x 210 x 10
Svars (kg): 0.36
Iesējuma veids: Mīkstie vāki
Apraksts
iconmonstr-x-mark-1
Izdevniecība 'Pētergailis' piedāvā Operetes teātra ilggadējā galvenā diriģenta Jāņa Kaijaka grāmatu 'Mazliet par sevi un Operetes teātri', kas kopā ar uz Rīgas un Liepājas skatuvēm uzvestajām 'Grāfa Luksenburga' un 'Čigānu barona' izrādēm, ievada diriģenta Jāņa Kaijaka 75. gadu jubilejas gadu.

Tā parāda autora ceļu uz mūziku un atklāj stāstītāja personību, kā arī sniedz panorāmisku atskatu uz lielākajiem Latvijas muzikālajiem kolektīviem un māksliniekiem daudzu gadu garumā.

Grāmatas lappusēs mūs uzrunā daudz spilgtu personību. Tajās lasītājs satiekas gan ar L.Garūtu, E.Smiļģi, P.Pētersonu, gan ar R.Paulu, K.Pamši, O.Dunkeru, solistiem, diriģentiem, dejotājiem un dažādiem kultūras dzīves administrētājiem.

Diriģents J. Kaijaks lasītājiem paver gan skatuves priekškaru, gan aizved aizkulisēs.

Grāmatā ir viss – konservatorija, opera, simfoniskais orķestris -, bet centrā J.Kaijaka rūpīgi lolotā Operete tās vieglajās un grūtajās stundās.


"Kam mūsu dienās ir vajadzīga šī 'īstā operete' un kas galu galā ir tās estētiskais segums? Jautājums ir nozīmīgs, jo pieprasījums pēc klasiskās operetes nemazinās, bet aug augumā visā pasaulē. Daudzu operteātru repertuārā redzam klasiko opereti, tās tiek uzņemtas filmās. Vai tikai mūzikā ir šī žanra dzīvotspēja? Arī sižetu pamatā, kas savā veidā pasniedz šodien tik kāpināti ilgoto pozitīvo varoni," raksta grāmatas autors.
Lasītāju atsauksmes
iconmonstr-x-mark-1
loader
Loading...

check-circle Jūsu atsauksme ir pieņemta.

Līdzīgas grāmatas