Īsi stāstiņi par dzīvniekiem

Ķēstutis Kasparavičs
Šobrīd nav pievienota neviena atsauksme. Esi pirmais, kurš sniedz atsauksmi!
Produkta informācija
iconmonstr-x-mark-1
Iesējuma veids: Cietie vāki
Xicon
Izdevējs: Pētergailis
ISBN: 9789984334349
Izdošanas gads: 2016
Valoda: latviešu
Platums x garums x augstums, mm: 220 x 247 x 9
Svars (kg): 0.47
Lappušu skaits: 56
Iesējuma veids: Cietie vāki
Apraksts
iconmonstr-x-mark-1
Lietuvieša rakstnieka Ķēstuta Kasparaviča (Kęstutis Kasparavičius) sarakstīto bērnu grāmatu popularitāte ir meklējama to īpašajā rakstības stilā. Katru grāmatu veido vairāki īsstāsti, kuri ir dzirksteļojoša humora, aizraujoša un dinamiska sižeta pilni, neatstājot vienaldzīgus ne mazus, ne lielus lasītājus. Grāmatas papildina autora detalizētie un asprātīgie zīmējumi, kuru klātbūtne veido savdabīgu teksta - ilustrācijas mijiedarbību, uzrunājot pat tos, kuri vēl neprot lasīt.

Autora daiļrade balstās īsstāstu žanrā, kurš ir ļoti “prasīgs” pret tekstu un sižetu sava ierobežotā apjoma dēļ, taču Ķ.Kasparavičs meistarīgi, dažkārt ar pāris teikumiem spēj “uzburt” pilnvērtīgu stāstu, kuram lakoniskā forma piešķir īpašu šarmu un pievilcību.

“Īsi stāstiņi PAR DZĪVNIEKIEM” lasītājus uzrunā dažādi dzīvnieki, kuri prot runāt cilvēku valodā, tiem piemīt cilvēkiem līdzīgas rakstura īpašības un pārdomas, ar kurām viņi dalās savos stāstos. KURMIS savā stāstā lasītājus iepazīstina ar iemesliem,kuru dēļ viņš patvēries savā komfortablajā pazemes alā (kurā ir arī televizors), bet Ķenguram ir nemitīgi jādomā, kā pasargāt savu bērnu, iepirkumus un naudas maku no pazušanas, jo lēkājot no vēdera somas šīs lietas nemitīgi izkrīt. Autors piedāvā arī pavisam neparastu makšķernieka stāstu, kurā Zivs izlemj makšķerē.... un noķer putnu…

Ķēstutis Kasparavičus (Kęstutis Kasparavičius) (1954) ir absolvējis Viļņas Mākslas akadēmiju, un ilgus gadus strādājis par grāmatu ilustratoru, iegūstot plašu starptautisko atzinību, saņemot prestižo Boloņas grāmatu izstādes balvu kā labākais grāmatu ilustrators - “Illustrator of the Year at the Children’s book fair in Bologna 1993”. Savu pirmo bērnu grāmatu Ķ.Kasparavičus sarakstīja 1984.gadā, kurš uzskatāms par viņa rakstnieka karjeras sākumu. Šobrīd Ķ.Kasparaviča darbi ir tulkoti vairāk nekā 22 valodās (ķīniešu, angļu, vācu, franču, krievu, u.c) viņa ilustrācijas un grāmatas ir ieguvušas daudzas starptautiskas nominācijas un balvas: Katalonijas reģiona balva 'Atrapallibres' nominācijā labākā Bērnu un jauniešu grāmata, balva “Zelta Pildspalva” Serbijā, Boloņas grāmatu izstādes galvenā balva “Labākais grāmatu ilustrators 1993” u.c. Autors labprāt tiekas klātienē ar saviem lasītājiem dažādos literatūras pasākumos un ir gaidīts viesis ikgadējā Viļņas grāmatu izstādē, kurā bērnu balsojumā viņš regulāri iegūst populārākā izstādes autora godu.
Lasītāju atsauksmes
iconmonstr-x-mark-1
loader
Loading...

check-circle Jūsu atsauksme ir pieņemta.

Līdzīgas grāmatas