Karavīra disciplināratbildība
Monogrāfija “Karavīra disciplināratbildība” ir pirmais zinātniskais pētījums militāro tiesību jomā Latvijā un tās pamatā ir ar tādu
pašu nosaukumu 2022. gada 9. martā Biznesa augstskolā Turība aizstāvētais Promocijas darbs, kurā visaptveroši un padziļināti tiek pētīti karavīra jēdziens un būtība, arī kā tiesību subjektam valsts pārvaldē, Aizsardzības ministrijas Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) un valsts dienestā, karavīra tiesiskā statusa ģenēze un tā elementi, disciplināratbildības un discplinārā procesa tiesiskie un teorētiskie aspekti, NBS disciplinārā prakse.
Visā pasaulē valsts drošība ir svarīgākais valsts pastāvēšanas un saglabāšanās nosacījums. Valsts drošība var tikt apdraudēta divējādi: iekšēji un ārēji. Ārējās drošības nodrošinātāji Latvijā ir NBS, kur dienējošie aktīvā dienesta karavīri ir amatpersonas, kurām ir īpašas dienesta attiecības ar Latvijas Republiku un kas ir sabiedrības daļa, kas rūpējas par valsts drošību gan Latvijā, gan starptautisko misiju rajonos kolektīvās aizsardzības ietvaros, tādējādi katru NBS aktīvā dienesta karavīru var uzskatīt par Latvijas ārējās drošības pamatu.
Militārā dienesta unikālā daba neapšaubāmi rada daudz ar cilvēktiesībām saistītu jautājumu arī aktīvā dienesta karavīram, tai skaitā par tā tiesībām uz aizstāvību.
Monogrāfijā ir identificētas un pierādītas esošās problēmas, tai skaitā tās, kas liedz aktīvā dienesta karavīram pilnvērtīgas iespējas aizstāvēt sevi visa disciplinārā procesa laikā, arī padomdevēja neesamības dēļ, un piedāvātais risinājums šo problēmu novēršanā varēs turpmāk kalpot kā pienesums tiesību doktrīnā un tiesiskajā regulējumā, nodrošinot karavīram pilnvērtīgas tiesības uz aizstāvību visa disciplinārā procesa laikā, tādējādi paplašinot NBS karavīru tiesību tvērumu disciplināratbildības kontekstā Latvijā kā demokrātiskā un tiesiskā valstī, ņemot vērā arī pašreizējo ģeopolitisko situāciju pasaulē drošības jomā.